www rubinet pl
Miejska dżungla

W małych miasteczkach nie zawsze można dostrzec prawdziwą innowacyjność. Ale już w tych większych i młodszych nowoczesne bryły wyrastają dosłownie co krok. Na tym, by wyglądało to jak najlepiej czuwa wiele osób. Architekt musi niekiedy powściągnąć wodze fantazji, by nie zepsuć ogólnego wrażenia. Obecnie jednak projektanci pozwalają sobie na coraz więcej. Czy to dobrze? Wystarczy spojrzeć na nowoczesne nieruchomości.
Znaleźć tutaj można całkiem zwyczajne kształty, które są jedynie „ozdobione” nowoczesną fasadą. Interesujące są zwłaszcza połączenia materiałów całkowicie od siebie odległych. W grę wchodzą więc szkło i metal, ale również drewno i cegła. Co ciekawe, nadal wygląda to świetnie. Może więc architekci mają rację, iż wprowadzają w życie coraz śmielsze pomysły?
Architektura obecnie na projektowanie budynków coraz bardziej asymetrycznych. To, co kiedyś wydawało się niemożliwe, zostało osiągnięte z pomocą nowoczesnych technologii. To właśnie mówi nam dzisiejsza innowacyjna miejska dżungla.

Nasze ciekawe artykuły tematyczne o architekturze:

About the author

Related Posts