www rubinet pl
Modulowanie sygnałów elektrycznych

Uslugi ciecia laserem (8)Przepisywanie jednych poleceń i impulsów z zupełnie inne zachowania i funkcje systemów automatycznych, to jedno z podstawowych zadań, jakie mają do wykonania współczesne układy scalone. Sygnałem może być np. konkretny klucz radiowy wysyłany z pilota do bramy garażowej. Za pomocą odpowiedniego transpondera dekodującego ten szyfr i odbierającego klucz rfm26w sterownik zarządzający bramą automatyczną jest w stanie odczytać, czy użytkownik chce bramę zamknąć czy może otworzyć lub pozostawić w jeszcze innej pozycji ? o ile umożliwia to komputer i konfiguracja samej bramy.
Następnie dzięki dekodowaniu sygnału i jego zamianie poprzez transceiver rfm26w możliwe jest zamienienie takiego sygnału radiowego w konkretny impuls elektryczny. Ten sam układ wysyła natychmiast informację o siłownika bramy czy sterownika silnika, który impuls ten przemienia w ruch obrotowy wału podnoszącego bramę segmentową.
Można więc śmiało porównać rfm26w do swoistego tłumacza ? pomaga porozumiewać się posiadaczom różnych urządzeń z bazą, a także rozszyfrowuje zakodowane klucze i sekwencje znaków dających upoważnienie do wykonania jakiejś operacji na automacie.

Nasze ciekawe artykuły tematyczne o architekturze:

About the author

Related Posts