Dom i Ogród
Podbitka świerk skandynawski

Podbitka swierk skandynawski (1)Podbitkę pod okapem dachu stosuje się, by ukryć łaty, kontrłaty, folie i obróbki konstrukcji, które bez niej byłyby widoczne. Podbitka może być wykonana jako pozioma lub po skosie dachu. Do wykonania podbitki wybiera się gatunki drewna odporne na zmienne warunki pogodowe i nie odkształcające się pod wpływem wilgoci. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pospolitego u nas świerku. Jest bardziej trwały od drewna sosnowego, twardszy i odporniejszy na zmienne temperatury.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie świerka skandynawskiego rosnącego u naszych północnych sąsiadów. Ze względu na surowszy od naszego klimat drewno to jest twardsze, ma nieco większy ciężar objętościowy, a jego zastosowanie daje większą gwarancję dłuższego czasu użytkowania takiej podbitki.

Podbitka świerk skandynawski, to hasło, które powinno nas zastanowić nad wyborem odpowiedniego drewna. Niby jest to ten sam gatunek, a jednak cieśle budowlani wskazują na lepsze właściwości właśnie tej skandynawskiej odmiany.

Nasze ciekawe artykuły tematyczne o architekturze:

About the author

Related Posts